Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Balance Activ Genital Bölge Sağlığı


Ürün kodu: #7740
Son kullanma tarihi:

Tüm Clearblue Ürünleri

Vajinal Koku ve Akıntıya Karşı...

Bu ürünle birlikte 0,62 kozmipara hediye!
  % 0 İNDİRİMLİ 
62,00 TL 62,00 TL
Stok durumu: Tükendi
  Bu üründe kargo 6.50 TL

Balance Activ Vajinal Jel - Genital Bölge Sağlığı

Balance activ vajinal jel rahatsız edici koku, anormal akıntı ve sıkıntıdan hızlı bir şekile kurtulmanızı sağlar.

Nedenleri
Bakteri dengesinin değişmesine ne neden olur?

Vajina normalde oldukça asidiktir.(pH 3.8 – 4.5) Bu sağlıklı bakterilerin yaşamasını zorlaştırır ve istenmeyen bakterilerin büyümesini destekler. Nedenleri birçok faktör BV ye neden olur

Uzun süren adet dönemi
Rahim içi araçların kullanımı (en yaygını spiral)Sık yıkama (yıkama sırasında istenmeyen organizmalar ile birlikte yararlı laktik asit bakterileride uzaklaştırılır.)Parfümlü genital ürünlerKondomsuz cinsel birleşme ( meni, vajinadan daha yüksek pH düzeyine sahiptir)Bunların tümü vajinadaki normal bakteri dengesini bozar.Diğer nedenler ise yeni bir partner, çok eşlilik, menopoz ve hormon dengesizlikleri sayılabilir.Bu bakteriyel dengesizliğin nedeni az hijyen değildir, aşırı derecede vajinanın yıkanması normal bakteri dengesini değiştirir.BV seks yoluyla geçen bir hastalık değildir, erkek partnerlerin herhangi bir tedaviye gereksinimi yoktur. Cinsel hayatı aktif olmayan kadınlar da BV görülebilir.

Balance Activ Jel nasıl etki eder?
Klinik olarak, istenmeyen koku, anormal akıntı ve sıkıntıyı hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmayı sağladığı ve aynı zamanda vajinal flora ve normal vajina pH ını yenilediği ispatlanmıştır.

Çift etkili balance activ jel, laktik asid içerir. Laktik asid vajinanın normal pH ını yenileyerek, hemen istenmeyen kokuyu nötralize eder. Ayrıca balance activ, laktik asit bakterilerine besin tedarik eden glikojen de içerir. 

Normal pH ve besinler ile koruyucu laktik asit bakterileri büyür ve doğal vajinal denge yenilenir, etkili bir şekilde isenmeyen koku, anormal akıntı ve sıkıntıdan tekrar olmasını önleyerek kurtulmayı sağlar.

Belirtileri
Eğer vajinanın normal dengesi çeşitli nedenlerden dolayı bozulmuş ise aşağıdaki belirtilerin bazıları ile karşılaşabilirsiniz:rahatsız edici vajinal akıntı (bazen balık gibi koku olarak tanımlanır)anormal akıntı ( sıklıkla ince, beyazımsı akıntı)sıkıntı (vajinanın etrafında ve içinde iritasyon, kızarıklık )Vajinadaki bakteriyel dengesizlik nedir?

Vajinada farklı türde doğal bakteriler yaşar, çok büyük sayıda görülen bakteriler laktik asit bakterileridir. Laktik asit bakterisi, asit yapan laktik asidi üreterek, vajinanın normal düşük pH seviyesini korumasına yardımcı olur ve bu sayede enfeksiyonlara karşı koruma sağlar. Eğer laktik asid bakteri sayısı azalırsa, pH düzeyi artar ve diğer bakterilerin büyümesini destekler. Bu, vajinada çok yaygın olarak görülen, kötü koku, anormal akıntı ve sıkıntıya neden olur.

İstenmeyen bakterilerin büyümesi Bakteriyel Vajinozis veya BV olarak bilinir. BV yaklaşık olarak mantardan 2 kat daha fazladır ve her 3 kadından 1’ i hayatlarının bazı dönemlerinde BV ile karşılaşır.

Balance Activ Vajinal Jel’in kullanımı:
Balance activ vajinal jel, tek kullanımlık hijyenik tüplerdedir. Ürünü kullanmak için, tüpün ucunu çevirerek açınız, tüpün tüm boynunu vajina içine yerleştiriniz, tüpün içeriğini vajina içine sıkınız. Tüpü çıkarınız ve atınız. 

Semptomlardan kurtulma
Rahatsız edici koku, anormal akıntı ve sıkıntıdan hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmak için yedi gün boyunca günde tek tüp kullanılır. 

Koruma ve önleme
için kadınların çoğu tekrarlayan semptomlar ile karşılaşır. Örneğin; periyod dönemlerinde veya antibiyotik tedavisi sonrasında. Koruma ve Önleme için Doğal pH dengesini sürdürme ve belirtilerin yinelenmesini önlemek için: Haftada 1–2 tüp kullanınız

ntibiyotik tedavisi boyunca pH düzeyini korumaya yardım için:Antibiyotik tedavisi sonunda 4–5 gün boyunca, günde bir tüp kullanınız. Adet döneminde belirtiler tekrarlandığında: Adetinizin sonunda 1–2 gün, günde 1 tüp kullanınız. Ne zaman doktorunuzu görmelisiniz

Eğer semptomlarınız kötüleşirse
Ağrınız olursa
Sıkıntınız bitmezse
Akıntı kan lekeli ise
Menopoz sırasında akıntı olursa, doktorunuza danışmalısınızBalance activ vajinal jel, gebelik sırasında kullanımı güvenlidir. Eğer hamilelik sırasında vajinal enfeksiyon semptomlarını görürseniz, doktorunuza danışmalısınız.Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.