Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Daylong Kids SPF 50 150 ml

1 yorum | 4,00 puan

Ürün kodu: #4331
Son kullanma tarihi:

Tüm Daylong Ürünleri

Güneşe hassas çocuk ciltleri için lipozomal güneş losyonu

  % 0 İNDİRİMLİ 
85,50 TL 85,50 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 6.50 TL
DAYLONG KIDS SBF 50 150 ML

Güneşe hassas çocuk ciltleri için lipozomal güneş losyonu


Çocuk Cildi ve Güneş
Çocuk cildi güneşin etkilerine karşı yetişkin cildine göre daha hassastır. Bu nedenle çocukların güneşten korunmasında daha fazla özen gösterilmeli ve aşağıdaki birkaç önemli konuya dikkat edilmelidir.

Buna göre:
Bebekler ve çocuklar, korunmasız olarak güneşe maruz bırakılmamalıdır.
Bebekler ve küçük çocuklarda güneşten koruyucu ürünlerin düzenli olarak kullanılması çok önemlidir ve bu konu anne ve babaların sorumluluğu altındadır.

- Yaklaşık bir yaşına kadar olan bebeklerde:
Yalnızca mikro-pigment bazlı ürünlerin (MicroSun) kullanılması önerilir.

- Bir yaşından büyük çocuklarda:
Yüksek koruma faktörlü, çok iyi tolere edilen, suya dayanıklı güneşten koruyucu ürünler kullanılmalıdır (Örn: Daylong Kids SPF 30 ya da Daylong Extreme SPF 50+).
Gölgedeyken dahi güneşten koruyucu ürünler kullanılmalıdır.
Şapka ve UV ışınlarına karşı koruyucu özelliği olan güneş gözlüğü takılmalıdır; küçük çocuklar için t-shirt ve şort da önerilmektedir.
Güneş ışınlarının en dik olduğu saatler olan 11 ve 15 arasında güneşe maruz kalmaktan kaçınılmalıdır.
Uzun süre suda kaldıktan sonra güneşten koruyucu ürün tekrar uygulanmalıdır.

Daylong Kids SPF 30’ın özellikleri nelerdir?
Daylong Kids SPF 30, çocukların hassas ciltlerinde uzun süreli ve tam koruma sağlamaya yönelik hazırlanmış özel bir üründür. Lipozomal teknoloji sayesinde uzun süre suyla temas edilse dahi yüksek güneş koruma faktörü sabit kalır. Lipozomal losyon içine UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu, fotostabil geniş spektrumlu filtreler (Ciba TINOSORB M  ve TINASORB S ) eklenerek, UVB’lere karşı olduğu gibi UVA’lara karşı da yüksek bir koruma sağlanmıştır. Daylong Kids SPF 30, UVA aralığında referans kabul edilen resmi Avustralya Standartları’na uygundur.

Daylong Kids SPF 30, E Vitamini, cildi nemlendiren ve bakım sağlayan gliserin ve dekspantenol içerir. Parfüm içermemesi ve klasik PEG emülsifiye edici maddeleri içermemesi, losyonun iyi tolere edilmesini ve bu şekilde çok hassas ciltlerde dahi rahatça kullanılabilmesini sağlar. Dolayısıyla losyon çocukların çok hassas cildi üzerine de uygulanabilir.

Uygulama
Daylong Kids SPF 40, güneşe çıkmadan 20 dakika önce bol miktarda uygulanmalıdır. En yüksek düzeyde koruma için arka arkaya iki kez uygulanması ve uzun süre suda kaldıktan sonra uygulamanın tekrarlanması önerilir.

Kullanım sınırlamaları
-Tüm sistemik ya da topikal olarak uygulanan ürünlerde olduğu gibi, Daylong Kids

-SPF 40’ın içeriğindeki maddelerden herhangi birine karşı istenmeyen etki gelişebilir.

-Yanma hissine neden olabileceğinden, göz ile temas ettiği takdirde gözlerin bol suyla yıkanması önerilir.

Cilt bakımı

Sıcağa ve UV ışınlarına maruz kalan cilt, çocuklarda da hızlı nem kaybına neden olmaktadır. Nem eksikliği, nemlendirici ve az yağlı ürünler, özellikle de Daylong après uygulanmasıyla telafi edilebilmektedir.

Özel durumlar
Daylong Kids SPF 30, çok güçlü UVA filtreleri içermektedir. Açık renkli kumaşlar, genellikle ağartıcı etken maddelerle işleme tabi tutulmuştur ve UVA filtreleri ile temas halinde bu etken maddelerin şiddeti artarak kumaşa hafif sarı bir renk vermesi söz konusu olabilir.
Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.