Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Enterogermina 5ml x 20 Flakon


Ürün kodu: #21538
Son kullanma tarihi:

Tüm Enterogermina Ürünleri

Probiyotik Mikroorganizma İçeren Takviye Edici Gıda

  % 0 İNDİRİMLİ 
34,90 TL 34,90 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 6.50 TL

Enterogermina 5ml x 20 Flakon

Dünyanın 1 numaralı probiyotiği*

Enterogermina, probiyotik mikroorganizma içerir. Probiyotik mikroorganizmalar sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

*Enterogermina, 50 yılı aşkın süredir dünya çapında çeşitli ülkelerde kullanılmaktadır. 

Probiyotik Nedir?

Dünya Sağlık Örgütüne göre probiyotikler; insanlarda hastalığa neden olmayan ve organ florasını yenileyebilen ve hastalığa neden olan fırsatçı bakterileri negatif şekilde etkileyebilen mikroorganizmalardır. Bu nedenle, “Probiyotikler nedir?” sorusu şu şekilde yanıtlanabilir: Probiyotikler normalde insanlarda çeşitli organların florasını oluşturan bakterilerdir. Probiyotikler, bağırsak bozukluklarının tedavisinde yardımcı olarak kullanılır.

Bağırsak florasının dengesi bozulduğunda probiyotiklerin kullanılması oldukça önemlidir. Probiyotikler, insan vücudunun savunma mekanizmasının üstesinden gelerek bağırsağa ulaşabilmelidir. Burada bağırsak duvarına bağlanırlar, zararlı mikroorganizmalarla savaşarak flora dengesinin geri kazanılmasına yardımcı olabilirler.

Kullanım Şekli

Enterogermina; yetişkinlerde ağız yoluyla günde 2 flakon, çocuklarda (4-10 yaş) ağız yoluyla günde 1 flakon şeklinde kullanılır.

  • Flakonun içinde yer alan, kullanıma hazır bir sıvıdır.
  • Tatsız, renksiz ve kokusuzdur.
  • Flakon çalkalandıktan sonra süt, çay, portakal suyu ve şekerli suya karıştırılıp içilebilir.
  • Özel bir saklama koşuluna gerek yoktur.
Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.