Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Hünnap Keçiboynuzu Özü - 640 gr


Ürün kodu: #19276
Son kullanma tarihi:

Tüm Hünnap Ürünleri

keçiboynuzu özü içeren takviye edici gıda

Bu ürünle birlikte 0,19 kozmipara hediye!
  % 0 İNDİRİMLİ 
19,00 TL 19,00 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 6.50 TL

Hünnap Keçiboynuzu Özü 500ml - 640gr

Meyvesinin özüyle elde edilen keçiboynuzu pekmezi kokusu ve tadıyla eşsiz bir gıda olmasının yanı sıra, insan için gerekli olan mineralleri ve değerli pek çok vitamini bünyesinde barındırması sebebiyle güçlü bir besindir. Anadolu insanı için keçiboyunuzu pekmezi her mevsim sofrasından ayırmadığı eşsiz bir lezzet olagelmiştir. 

Hünnap keçiboynuzu pekmezi hiç bir katkı maddesi içermeyen ve daha yüksek miktarda meyve özü ile üretilmektedir.Akdeniz bölgemizde yetişen özenle seçilmiş, doğal şeker oranı yüksek keçiboynuzu meyvelerinden geleneksel tadı, yoğunluğu, doğallığı ve zengin içeriği korunarak steril üretim koşullarında elde edilmektedir.İçeriğinde organik asitler, zengin mineral, vitamin ve kalsiyum bulunan Hünnap keçiboynuzu pekmezi yüzde yüz doğal mucizevi bir besindir.

HMF Değeri

Ürünün ısıtılması sırasında glikoz, fruktoz gibi şekerlerin asidik ortamda parçalanması sonucunda oluşan HMF’nin yükselmesi insan sağlığına zararlıdır. Gıdanın kalitesi HMF miktarı ile değerlendirilmektedir. Pekmez ne kadar çok ısıl işleme maruz kalırsa ve sıcaklığı artırılırsa HMF oranı o denli yükselir ve pekmez kalitesiz hatta zararlı hale gelir.

Avrupa Birliği standartlarına göre; HMF limitleri pekmez için 70 mg/kg olarak belirlenmiştir.

Hünnap Keçiboynuzu Özü Pekmezi vakum yöntemiyle yapılmakta ve “HMF değeri 9,3mg/kg dır.”

Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.