Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Hysan Baby Nemlendirici Burun Damlası 10 ml


Ürün kodu: #12975
Son kullanma tarihi:

Tüm HysanBaby Ürünleri

Bebeklerde nazal kullanıma uygun steril, izotonik bir solüsyondur.

Bu ürünle birlikte 0,37 kozmipara hediye!
  % 0 İNDİRİMLİ 
36,80 TL 36,80 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 6.50 TL

Hysan Baby Nemlendirici Burun Damlası 10 ml

Hysan Baby Nedir ?

HYSAN BABY, bebek ve çocuklarda nazal kullanıma uygun steril, izotonik bir solüsyondur. Solüsyon sodyum hiyalüronat içerir. Sodyum hiyalüronat vücudun birçok bölgesinde doğal olarak bulunabilen fizyolojik bir maddedir.

Hysan Baby Ne İçin Kullanılır?


Çeşitli sebeplerle burun içinin doğal nemini kaybedip kuruması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Sadece kuru ve  sıcak hava, duman, toz, rüzgar veya soğuktan değil, nezle nedeniyle de bu durum oluşabilir.

Birçok insanın kendisini rahatsız hissettiği burun içi kuruluk oluşur ve bu kuruluk yüzünden nazal mukozanın doğal temizleme özelliği olumsuz yönde etkilenir. Böyle durumlarda HYSAN BABY, nazal mukozanın tekrar nemlendirilmesine yardımcı olur. Rahat nefes alıp verilir ve burun temizliği kolaylaşır.

Bu durum bebeklerde ve çocuklarda oldukça önemlidir. Çünkü, rahat soluk alıp verememe beslenmeyi zorlaştırır ve uyku düzenini bozar.

Hysan Baby'i Nasıl Kullanılır?

Kullanmadan önce koruyucu kapağı çıkartınız.

Lütfen HYSAN BABY‘yi ilk kullanırken şişenin damlatma ucu aşağıya gelecek şekilde ters çeviriniz ve şişe tabanına şişenin ucundan ilk damla çıkıncaya kadar bastırınız. Artık şişe kullanıma hazırdır. Şişeyi, resimde görüldüğü gibi, ucu aşağıya gelecek şekilde tutunuz ve şişe tabanına hızlı ve kuvvetlice bastırınız. Böylelikle mekanizma, bir tane damlanın çıkarılması için kullanılmış olur. Özel COMOD valf sistemi sayesinde, ne kadar güç uygulanmış olursa olsun çıkan damlaların büyüklüğü ve hızı aynı olacaktır.

Damlatma ucunu her bir burun deliğine sokunuz ve bir kez bastırınız. Sistem ancak başın geriye yaslanmasıyla çalışır. Bebeklerin başını yattıkları yerden hafifçe kaldırınız. Kullanımdan sonra damlatıcı ucunu temizleyiniz ve şişeyi dikkatlice koyu mavi kapağı ile kapatınız.

Ne Kadar Sıklıkta ve Ne Kadar Süreyle Hysan Baby Kullanılmalıdır?

Normalde HYSAN BABY günde üç kez, her bir burun deliğine 1-2 damla damlatılır. Ancak ciddi kuruluklarda daha sık da kullanılabilir. Kullanım süresinde herhangi bir sınırlama yoktur. Herhangi bir rahatsızlık hissedilmesi durumunda lütfen bir doktora veya eczacıya danışınız.

Hysan Baby Nasıl Saklanmalıdır?

Hysan Baby oda sıcaklığında saklanmalı ve son kullanım tarihinden sonra kullanılmamalıdır.
Bir şişede bulunan 7,5 ml solusyon 225 damlaya eş değerdir. HYSAN BABY şişesi bitince yeni bir tanesin ihtiyacını vardır, yeniden doldurulamaz.

HYSAN BABY şişesi sadace tek bir kullanıcı tarafından kullanılmalıdır.

Hysan Baby çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklanmalıdır.

Şişe açıldıktan sonra kullanım süresi 12 haftadır.

HYSAN BABY koruyucu madde ve itici gaz içermez . Sodyum hiyaluronat doğal, endojen molekül olduğu için herhangi bir alerji riski yoktur.
HYSAN BABY bileşenlerinden birine alerjisi olanların kullanmaması gerekir.

HYSAN BABY

HYSAN BABY koruyucu madde içermeyen COMOD Sistem teknolojisi ile üretilmiştir.
COMOD sistem; göz veya nazal kullanım için olan sıvı preparatların koruyucu madde içermeden çok dozlu kaplarda saklanmasını sağlayan bir sistemdir.

Yeni doğan ve bebeklerde Nazal solunumun düzenlenmesi sıklıkla karşılaşılan bir problemdir. Buna bağlı olarak da bebekler için yutkunma ve uyku problemleri oluşmaktadır.

HYSAN BABY; fizyolojik bir bileşen olan sodyum hiyaluronat içerir ki bu yüzden bebekler tarafından çok iyi tolare edilir. HYSAN BABY burun mukoz membran yüzeyinde uzun süreli ve stabil bir koruyucu ve nem tabakası oluşturur.

Bu koruyucu film tabakası sıradan sulu nazal damlalar gibi kolayca uzaklaşmaz, böylelike HYSAN BABY; sodyum hiyalüronat içermeyen burun damlalarına kıyasla; daha az uygulama ile daha uzun süreli etkiye sahiptir.

HYSAN BABY; Bebeğin yumuşak ve hassas olan burun mukozasını nemlendirir ve bakımını sağlayarak temizliğini destekler.

HYSAN BABY; solüsyonun fizyolojik osmolalitede oluşu ve koruyucu madde içermemesi nedeniyle bebekler tarafından çok iyi tolare edilir.

Sevgili Anne ve Babalar!

Burundan soluk alıp vermede yaşanan zorluk, özellikle kendi kendine burunlarını temizleyemeyen bebeklerde ve çocuklarda sıklıkla rastlanan bir problemdir. Aynı zamanda nefes alma zorluğu, beslenme ve uyku bozuklukları ile birlikte görülmektedir.

HYSAN BABY'deki aktif madde sodyum hiyalüronat'tır. Sodyum hiyalüronat, pozitif etkileri olan, vücutta da bulunabilen fizyolojik bir maddedir. HYSAN BABY mukoz membranın üzerinde rahatlatıcı ve uzun süreli, kolayca geçmeyen bir film tabakası oluşturur.

HYSAN BABY'nin diğer deniz suyu spreylerine göre avantajı mukus membranı yüksek oranda nemlendirmek için onlar kadar sıklıkla kullanılmasına gerek olmamasıdır. HYSAN BABY burun içini nemlendirir, kendi kendini temizleme özelliğini korur ve destekler. Hysan Baby sahip olduğu özel sprey mekanizması sayesinde alerjik reaksiyonlara sebep olabilen koruyucu maddeleri içermez.

HYSAN BABY'nin damlatma sistemi tamamen mekanik olarak çalışır. Bu yüzden bileşim itici gaz içermez. Teknik sebeplerden ötürü Hysan Baby kullanıldıktan sonra az miktarda sıvı şişede kalır. Ancak, kullanım talimatında belirtilen şişe içeriği dozun tamamı kullanılır.

Çocuğunuza ve size şimdiden geçmiş olsun diliyoruz .

Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.