Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

LifeTime Q-Glucosamine & Chondroitin MSM 60 Tablet


Ürün kodu: #12829
Son kullanma tarihi:

Tüm LifeTime Ürünleri

Sağlıklı Eklem ve Kıkırdak Desteği, Anti Enflamatuar

Bu ürünle birlikte 1,29 kozmipara hediye!
  % 0 İNDİRİMLİ 
129,00 TL 129,00 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 6.50 TL
Life Time Q-Glucosamine & Chondroitin MSM 60 Tablets
3 tablet için; 
Glucosamine Sulfate1200 mg
Chondroitin Sulfate1200 mg
MSM (Methyl-Sulfonyl-Methane)1000 mg
Boswellin® Boswellia Serrata Extract225 mg
Manganese (Chelate)10 mg
Proprietary Enzyme Blend (Özel Enzim Karışımı)300 mg
Bromelain70 GDU/g (210 mg)
Papain25 TU/mg
Peptidase15 LAPU/g

Glukozamin ve kondroitin‘e, metilsülfonilmetan (MSM), boswellia ve bromelain ilavesi ile geliştirilen bu formülasyon, eklem vekıkırdak sağlığı için gerekli çok önemli maddeler içermektedir.

Glukozamin, sağlıklı eklem performansının geri kazandırılması ve korunmasında gerekli olan maddelerin, vücut içerisindeki doğal sentezi için gerekli temel yapı taşlarından biridir. Kondroitin sülfat, özellikle eklemlerin ve kan damarlarının içerisindeki kıkırdak başta olmak üzere tüm bağlayıcı dokuların ayrılmaz bir parçasıdır. Glukozamin, eklem kıkırdağının yapılanmasına; kondroitin, eklem sıvısını korumaya yardımcıdır. Her iki madde de vücudumuzda doğal olarak bulunur ve yaşla birlikte üretimi azalır.

LifeTime Glucosamine & Chondroitin MSM ürününde bulunan glukozamin ve kondroitin hammaddeleri deniz ürünlerinden elde edilmiştir.

Yapılan araştırmalar, glukozamin ve kondroitin sülfatın ayrı ayrı artrit semptomlarını azaltabileceğini ortaya koymuştur. Glukozamin sülfat ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilirken, kondroitin sülfat hastalığın ilerlemesini yavaşlatmaya destektir.

Metilsülfonilmetan (MSM), organik bir sülfür (kükürt) bileşiğidir. Eklem ve kıkırdaklara elastik bir yapı kazandıran kolajen oluşumuiçin gereklidir. MSM; bir başka sülfür bileşeni olan glukozamin ile alındığında, eklem iltihabının ağrısını ve rahatsızlığını azaltır.Ödemin ve kireçlenmeden doğan eklem ağrısıyla ilgili şikayetlerin giderilmesine yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Bromelain enzimi ananas bitkisinden elde edilmektedir. Ödem ve ağrıya yol açan enflamatuar maddelerin engellenmesine ve ödem çözmeye yardımcıdır. Eklem içi şişliğe ve ağrıya neden olan enflamatuar maddeleri proteolitik etki ile parçalayarak azaltmaya, eklem hareketlerinde serbestlik sağlanmasına ve ağrının azalmasına destek olur.Papain Enzimi (papaya) da benzer destekle eklem esnekliğinin geri kazanılmasında yardımcıdır.

Son verilerde, peptidase enzimi düşük kişilerde enflamatuar sonuçların daha kolay ortaya çıktığı gözlenmiştir. Peptidase özellikle kıkırdak içerisindeki kolajen dokuyu yıkan enflamatuar etkiyi önlemeye yardımcıdır.

Q-Glucosamine & Chondroitin MSM Tablets bileşiminde yer alan proteolitik maddeler Glucosamine ve Chondroitin maddelerinin sindirim sistemi tarafından daha iyi tolere edilmesini sağlamaktadır.

Boswellia serrata, Hindistan’daki geleneksel ayurveda hekimliğinde, Çin’de ve Kuzey Afrika’da binlerce yıldır bilinen ve kullanılan bir bitkidir. Eklem ve kıkırdak rahatsızlıklarının oluşturduğu ağrının kontrol edilmesinde antienflamatuar olarak kullanılmaktadır.

Kullanım Önerisi:

 Günde 2-3 tablet yemeklerle birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir.

Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.