Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Mavena B12 AD Akut Jel 100gr


Ürün kodu: #20969
Son kullanma tarihi:

Tüm Mavena Ürünleri

Sedef hastalığı ve nörodermatit tedavisinde haricen kullanılır - 100gr

Bu ürünle birlikte 0,95 kozmipara hediye!
  % 0 İNDİRİMLİ 
95,00 TL 95,00 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 6.50 TL

Mavena B12 AD Akut Jel 100gr

Sedef hastalığı ve nörodermatit tedavisinde haricen kullanılır. 

Mavena B12 AD Akut Jel açık yaralarda ve cildin bakteriyel iltihaplanmalarında haricen kullanılır.

Lütfen bu kullanım talimatını dikkatle okuyunuz çünkü ürünün kullanımında dikkat etmeniz gereken önemli bilgileri içermektedir. Sorunuz olduğunda, doktorunuza veya eczacınıza danışınız. 

Kullanım Talimatı
Mavena B12 AD Akut Gel Tıbbi Cihaz
Bileşimi
1 gram Akut jel´de 0,7 mg Siyanokobalamin (B12 vitamini) bulunur.
 
Kullanım Alanı
Mavena B12 Akut Jel, sedef hastalığı ve nörodermatit tedavisinde haricen kullanılır.
 
Mavena B12 AD Akut Jel ne zaman kullanmamalısınız?
Siyanokobalamin (B12 vitamini) ile üründe bulunan diğer içerik maddelerine karşı alerjiniz olduğu takdirde Mavena B12 AD Akut Jel kullanmamalısınız.
 
Mavena B12 AD Akut Jel hangi hallerde doktor kontrolünde kullanabilirsiniz?
 
Aşağıda, Mavena B12 AD Akut Jel sadece hangi özel durumlarda ve sadece özel dikkat göstererek kullanabileceğiniz açıklanmaktadır. Lütfen, bu konuda doktorunuza danışınız. Mavena B12 AD Akut Jel açık yaralarda ve cildin bakteriyel iltihaplanmalarında sadece özel dikkat göstererek (yani uzun aralıklarla veya daha az miktarlarda) ve doktor kontrolünde kullanmalısınız. Her ne kadar ortaya çıkan cilt tahrişleri Mavena B12 AD Akut Jel kullanılmasına devam edildiğinde iyileşmekte ise de tedavinin kesilmesi önerilir, çünkü nadir durumlarda bunun nedeni Mavena B12 AD Akut Jel bulunan etken maddelere veya yardımcı maddelere karşı alerji olabilir.
 
Gebelik ve emzirme durumlarında nelere dikkat etmelisiniz?
Mavena B12 AD Akut Jel´in etken maddesi, doğada bulunan bir vitamindir. Yapılan klinik araştırmalar sonucunda, Mavena B12 AD Akut Jel´in kullanımının kandaki B12 miktarını arttırmadığı tespit edilmiştir. Yine de bu preparatı gebelik esnasında ve emzirme döneminde doktorunuzun onayını alarak kullanınız çünkü bu konuda yeterince deneyim mevcut değildir. Emzirme döneminde merhemin kullanımı gerekli ise, merhemi göğüs bölgesine sürmeyiniz. Ayrıca bebeğin, vücudunuzdaki merhem sürmüş olduğunuz bölgeler ile temasını engelleyiniz.
 
Çocuklarda ve yaşlılarda nelere dikkat etmek gerekir?
4 haftalık bebeklerde, çocuklarda, gençlerde ve yetişkinlerde kullanılır.
 
Hangi önlemler dikkate alınmalıdır?
Eğer Mavena B12 AD Akut Jel´in içindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz olup olmadığına emin değilseniz, AD Akut jel´i ilk kullandığınızda, tercihen koltukaltının iç kısmına, küçük bir bölgeye sürerek alerjik reaksiyon olup olmayacağını kontrol etmenizi öneririz. Ürünü çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza ediniz.
 
Dikkat edilmesi gereken diğer konular nelerdir?
Mavena B12 AD Akut Jel göz bölgesine sürmeyiniz. Mavena B12 AD Akut Jel pembe renginin nedeni etken maddesidir. Söz konusu vitamin suda çözüldüğünden, elbiselerin boyanması mümkündür ancak bu lekeler normal olarak çamaşır makinesinde 30° C' de yıkama ile tamamen çıkar. Yine de AD Akut Jeli cildinize sürdükten sonra, elbisenizi giymeden evvel emilmesini bekleyiniz. Diğer maddeler ile etkileşimi Diğer maddelerle olan herhangi bir etkileşimi bilinmemektedir.
 
Mavena B12 AD Akut Jel hangi miktarda ve ne kadar süre ile kullanmalısınız?
Mavena B12 AD Akut Jel günde bir veya iki kere, vücudun hasta bölgelerine her bir cm2 'ye 2 mg olmak üzere ince bir tabaka olarak sürülmelidir ve hafif masajla yedirilmelidir; bu miktar yaklaşık bir pirinç tanesi kadardır. Gebelik ve emzirme durumlarında Mavena B12 AD Akut Jel kullanılması için doktora başvurmak gerekmektedir. 
 
Mavena B12 AD Akut Jel ne kadar süre ile kullanmalısınız?
Mavena B12 AD Akut Jel ile tedavi, gerekli olduğu sürece yapılmalıdır. Şimdiye kadar yapılan deneyimlerde, süre olarak sedef hastalığının tedavisinde en fazla 16 hafta ve nörodermatit hastalığının tedavisinde en fazla 12 hafta saptanmıştır. Ancak etken maddesinin bilinen özelliğine bağlı olarak, tedavi süresinin herhangi bir özel önleme gerek olmaksızın daha uzun sürmesi mümkündür.
 
Yan etkiler Mavena B12 AD Akut Jel kullanılması esnasında hangi yan etkiler ortaya çıkabilir ve gerektiğinde hangi tedbirler alınmalıdır?
Mavena B12 AD Akut Jel ile tedavi esnasında bazen ciltte tahrişler (kızarma, kaşınma) görülebilir. Bunlar geçicidir ve nedenleri mutlaka Mavena B12 AD Akut Jel kullanılıyor olması değildir. Her ne kadar ciltteki tahrişler Mavena B12 AD Akut Jel kullanılmasına devam edildiğinde iyileşmekte ise de tedavinin kesilmesi önerilir, çünkü nadir durumlarda bunun nedeni Mavena B12 AD Akut Jel bulunan etken maddelere veya yardımcı maddelere karşı alerji olabilir. Şikâyetler önemli ise veya devam ediyorsa, doktora başvurunuz. Eğer bu kullanım talimatında belirtilenlerin dışında bir yan etki tespit ederseniz, lütfen bu durumu doktorunuza veya eczacınıza bildiriniz.
 
Ürünün son kullanma tarihine ilişkin bilgiler Ürün, tüpün üzerinde belirtilen son kullanma tarihinden sonra kullanılmamalıdır ve tüpün açılmasından sona 6 ay içinde tüketilmelidir.
 
Ürünün parti numarası ve son kullanma tarihi için tüpün katlanmış kısmına bakınız. Ürünü 5° C'nin altında ve 25° C'nin üstünde muhafaza etmeyiniz.

Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.