Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Mavena B12 AD Bariyer Krem 25gr


Ürün kodu: #20971
Son kullanma tarihi:

Tüm Mavena Ürünleri

Cilt koruması sağlayan ve uzun süreli bariyer özelliği ile kızarıklık, çatlak,tahriş olmuş ciltleri koruyan pH dengeli, Vitamin B12 içerikli konsantre bir Bariyer kremdir

Bu ürünle birlikte 0,35 kozmipara hediye!
  % 0 İNDİRİMLİ 
35,00 TL 35,00 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 6.50 TL

Mavena B12 AD Bariyer Krem 25gr

Günlük olarak özellikle ciltte oluşan kuruluk ve kızarıklıklara sürülmesi tavsiye edilmektedir. 

Nemlendirici ve koruyucu özelliği için normal ciltlerde el kremi olarak da uygulanabilmektedir.

Atopik dermatit, kronik inflamatuar bir deri hastalığı olup deri bariyer fonksiyonlarının bozulması ile karakterizedir. Atopik dermatitli hastalarda deri kuruluğu çok yaygın bir bulgudur ve deri bariyer fonksiyonlarının yansıması olması açısından oldukça önemlidir. 

Deri bariyeri vücuttan su kaybının engellenmesinde ve irritan ve allerjen maddelerin vücuda girmesinin önlenmesinde önemlidir. Deri bariyeri fonksiyonlarının sağlanmasında fiziksel ve immünolojik bariyer sürekli etkileşim halindedir. Atopik dermatit tedavisinde en önemli faktör derinin yeterince nemlendirilmesi ve inflamasyonun giderilmesidir. 

Epidermal bariyerin korunmasında, onarımında, derinin sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasında ve deri kuruluğunun giderilmesinde Mavena B12 AD Bariyer Krem faydalıdır. Mavena B12 AD Bariyer Krem Atopik dermatit tedavisinde derinin nemlendirilmesi ve inflamasyonun giderilmesi için faydalıdır. 

  •  Ciltte kaşıntı
  •  Kızarıklık
  •  Pullanma
  •  Kuruluk
  •  Döküntüler
  •  Çatlak ve tahriş olan ciltler için. 

Epidermal yenilenmeyi  hızlandırarak cilt bariyerinin  onarılmasına yardımcı olur.

Mavena B12 AD Bariyer Krem hangi hallerde doktor kontrolünde kullanabilirsiniz?
Aşağıda, Mavena B12 AD Bariyer Krem sadece hangi özel durumlarda ve sadece özel dikkat göstererek kullanabileceğiniz açıklanmaktadır. Lütfen, bu konuda doktorunuza danışınız. Her ne kadar ortaya çıkan cilt tahrişleri Mavena B12 AD Bariyer Krem kullanılmasına devam edildiğinde iyileşmekte ise de tedavinin kesilmesi önerilir, çünkü nadir durumlarda bunun nedeni Mavena B12 AD Bariyer Krem bulunan etken maddelere veya yardımcı maddelere karşı alerji olabilir.
 
Gebelik ve emzirme durumlarında nelere dikkat etmelisiniz?
Mavena B12 AD Bariyer Krem´in etken maddesi, doğada bulunan bir vitamindir. Yapılan klinik araştırmalar sonucunda, Mavena B12 AD Bariyer Krem´in kullanımının kandaki B12 miktarını arttırmadığı tespit edilmiştir. Yine de bu preparatı gebelik esnasında ve emzirme döneminde doktorunuzun onayını alarak kullanınız çünkü bu konuda yeterince deneyim mevcut değildir. Emzirme döneminde merhemin kullanımı gerekli ise, merhemi göğüs bölgesine sürmeyiniz. Ayrıca bebeğin, vücudunuzdaki merhem sürmüş olduğunuz bölgeler ile temasını engelleyiniz.
 
Çocuklarda ve yaşlılarda nelere dikkat etmek gerekir?
4 haftalık bebeklerde, çocuklarda, gençlerde ve yetişkinlerde kullanılır.
 
Hangi önlemler dikkate alınmalıdır?
Eğer Mavena B12 AD Bariyer Krem´in içindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz olup olmadığına emin değilseniz, AD Bariyer Krem´i ilk kullandığınızda, tercihen koltukaltının iç kısmına, küçük bir bölgeye sürerek alerjik reaksiyon olup olmayacağını kontrol etmenizi öneririz. Ürünü çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza ediniz.
 
Dikkat edilmesi gereken diğer konular nelerdir?
Mavena B12 AD Bariyer Krem göz bölgesine sürmeyiniz. Mavena B12 AD Bariyer Krem pembe renginin nedeni etken maddesidir. Söz konusu vitamin suda çözüldüğünden, elbiselerin boyanması mümkündür ancak bu lekeler normal olarak çamaşır makinesinde 30° C' de yıkama ile tamamen çıkar. Yine de AD Bariyer Kremi cildinize sürdükten sonra, elbisenizi giymeden evvel emilmesini bekleyiniz. Diğer maddeler ile etkileşimi Diğer maddelerle olan herhangi bir etkileşimi bilinmemektedir.
 
Mavena B12 AD Bariyer Krem hangi miktarda ve ne kadar süre ile kullanmalısınız?
Mavena B12 AD Bariyer Krem günde bir veya iki kere, vücudun hasta bölgelerine her bir cm2 'ye 2 mg olmak üzere ince bir tabaka olarak sürülmelidir ve hafif masajla yedirilmelidir; bu miktar yaklaşık bir pirinç tanesi kadardır. Gebelik ve emzirme durumlarında Mavena B12 AD Bariyer Krem kullanılması için doktora başvurmak gerekmektedir. 
 
Mavena B12 AD Bariyer Krem ne kadar süre ile kullanmalısınız?
Mavena B12 AD Bariyer Krem ile tedavi, gerekli olduğu sürece yapılmalıdır. Şimdiye kadar yapılan deneyimlerde, süre olarak sedef hastalığının tedavisinde en fazla 16 hafta ve nörodermatit hastalığının tedavisinde en fazla 12 hafta saptanmıştır. Ancak etken maddesinin bilinen özelliğine bağlı olarak, tedavi süresinin herhangi bir özel önleme gerek olmaksızın daha uzun sürmesi mümkündür.
 
Yan etkiler Mavena B12 AD Bariyer Krem kullanılması esnasında hangi yan etkiler ortaya çıkabilir ve gerektiğinde hangi tedbirler alınmalıdır?
Mavena B12 AD Bariyer Krem ile tedavi esnasında bazen ciltte tahrişler (kızarma, kaşınma) görülebilir. Bunlar geçicidir ve nedenleri mutlaka Mavena B12 AD Bariyer Krem kullanılıyor olması değildir. Her ne kadar ciltteki tahrişler Mavena B12 AD Bariyer Krem kullanılmasına devam edildiğinde iyileşmekte ise de tedavinin kesilmesi önerilir, çünkü nadir durumlarda bunun nedeni Mavena B12 AD Bariyer Krem bulunan etken maddelere veya yardımcı maddelere karşı alerji olabilir. Şikâyetler önemli ise veya devam ediyorsa, doktora başvurunuz. Eğer bu kullanım talimatında belirtilenlerin dışında bir yan etki tespit ederseniz, lütfen bu durumu doktorunuza veya eczacınıza bildiriniz.
 
Ürünün son kullanma tarihine ilişkin bilgiler Ürün, tüpün üzerinde belirtilen son kullanma tarihinden sonra kullanılmamalıdır ve tüpün açılmasından sona 6 ay içinde tüketilmelidir.
 
Ürünün parti numarası ve son kullanma tarihi için tüpün katlanmış kısmına bakınız. Ürünü 5° C'nin altında ve 25° C'nin üstünde muhafaza etmeyiniz. 
 
Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.