Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Nüvem Saç Losyonu 50 ml

3 yorum | 3,33 puan

Ürün kodu: #4767
Son kullanma tarihi:

Tüm Nüvem Ürünleri

Saç Köklerini Besleyici Losyon

Bu ürünle birlikte 0,91 kozmipara hediye!
  % 0 İNDİRİMLİ 
90,80 TL 90,80 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 6.50 TL
NÜVEM SAÇ LOSYONU 50 ML

İçerik : NHE-Nüvem Bitki Ekstresi
(Sophora japonica, Lavandula officinalis), Etil alkol, Distile Su

Üretim Yeri : Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde GMP standartlarında, uzmanlar tarafından üretilmektedir.

Hakkında :
Stres, hava kirliliği, genetik nedenler, hormonal düzensizlikler, bakteriler, virüsler, kimyasal ürün kullanımı, hormonlu gıdalar, vitamin eksikliği, yetersiz ve dengesiz beslenme, aşırı yağlanma ve diğer çevresel faktörlerin olumsuz etkileri sonucu saç derisi ve saç foliküllerinin sağlığını kaybetmesi ile saç dökülmesi oluşmaktadır.

Homeopatik yöntemlerle elde edilmiş bitki ekstrelerinin karışımlarını taşıyan Nüvem Saç Losyonu, saç kökünü besleyerek dökülmesini engellemeye ve devam eden kullanımda da yeni saç oluşumuna yardımcı olmaktadır.

Sophora bitkisi, Uzakdoğu ve özellikle Çin tıbbında asırlardan bu yana en çok kullanılan 50 bitki arasında yer almaktadır. Batı ülkelerinde ise 1980’li yıllar itibarı ile bu bitki üzerinde çok sayıda bilimsel çalışmalar yapılmış ve yapılmaktadır. Antifungalden antikanserojene kadar farklı etkileri nedeniyle kullanılmakta olan Sophora bitkisinden günümüzde de, biyolojik etki gösteren pek çok yeni madde izole edilmektedir.

Yapılan çalışmalarda, Sophora kökü ekstresinin, vücutta salgılanan Testosteron hormonunun özellikle “erkek tipi saç dökülmesi”ne sebep olan Dihidrotestosteron (DHT) maddesine dönüşüm mekanizmasını engellediği ve böylece saçın “anajen” faz ömrünü uzattığı tespit edilmiştir.
(J.of Dermatological Science, 30(2002), 43-49)

Aynı çalışmada, Sophora kökü ekstresinin, saç büyümesindeki etkisinin, dermal papilla hücrelerindeki büyüme faktörleri üzerindeki regulatör etkisinden ileri gelebileceği de açıklanmıştır.

Bir başka çalışmada ise, Sophora kökünde bulunan pterokarpan yapısındaki iki maddenin, saç kökünün dış kılıfında bulunan hücrelerin üremesini hızlandırdığı bulunmuştur.
(European Hair Research Society Konferansı, 2001, Tokyo).

Lavanta bitkisi ise, tüm dünyada özellikle geleneksel tıpta yatıştırıcı, antiviral, antifungal, kan dolaşımını artırıcı, cildi yatıştırıcı, koku verici, repellent v.b. gibi etkileri nedeni ile yine Sophora bitkisi gibi asırlardır kullanılmaktadır.

Kimyasal katkı maddeleri, koruyucu, renklendirici ve parfüm içermeyen, tamamı ile doğal ürünler ile üretilen Nüvem Saç Losyonu’nun bilinen bir yan etkisi yoktur. İçeriğindeki Lavanta ekstresi nedeni ile hoş bir kokusu vardır.

Kullanılışı :
Günde 1 kez kullanılmalıdır.
Nüvem Saç Losyonu'nun içeriğindeki etken maddelerin saç folikülüne ulaşabilmesi için temiz saçlı deriye uygulanmalıdır. Sebum ve toz parçacıkları folikül ağzından etken madde geçişini engeller. Bu temizliğin Nüvem Besleyici Sabun veya saç yapınıza uygun Nüvem Şampuanı ile yapılması etken madde geçişini arttırmaktadır.

Uygulamanın gece yapılması Nüvem Saç Losyonu'nun etkinliğini arttırır.
Nüvem Besleyici Sabun veya Nüvem Saç Şampuanı ile yıkanan nemli saç derisine, özellikle saç dökülmesinin yoğun olduğu bölgeye 1 cm uzaktan 2-3 defa püskürtülerek masaj yapılması önerilir.

SIK SORULAN SORULAR

Nüvem Saç Losyonu ve Nüvem Sabun’u nasıl temin edebilirim?
Nüvem Pharmacists’ Laboratory ürünleri sadece eczanelerde satılmaktadır.

Fiyatları ve Kullanım süresi ne kadardır?
Nüvem Saç Losyonu : Kullanılacak bölgenin genişliğine göre değişmekle birlikte ortalama 1 aydır.
50 ml cam şişede Satış Fiyatı : 90.80 TL
Nüvem Sabun : Minimum %50 defne yağı ve bitki ekstreleri içeren Nüvem Sabun tamamen el yapımıdır.
Satış Fiyatı : 7.50 TL

Nüvem Saç Losyonu’nun yan etkileri nelerdir?
Hipotansiyona, erkeklerde libido azalmasına veya hormonal bir yan etkiye neden olur mu?
Nüvem Saç Losyonu’nun bilinen bir yan etkisi yoktur. Homeopatik bir ürün olması nedeniyle tansiyonda veya libidoda herhangi bir değişime neden olmaz. Haricen kullanıldığından sadece saç köklerine kadar inerek, DHT oluşumunu engeller. Herhangi bir hormonal yan etkisi yoktur.

Sporcuların kullanmasında herhangi bir doping etkisi yapar mı?
Sporcuların güvenle kullanabileceği bir üründür.

Nüvem Saç Losyonu’nu sadece erkekler mi kullanabilir? Kadınlarda kullanılabilir mi?
Evet, kadınlarda da kullanılır ve yan etkisi yoktur. İçeriği nedeniyle kimyasal işlemlerden dolayı yıpranan saç tellerine hacim ve elastikiyet kazandırır.

Nüvem Saç Losyonu’nun etkinliği nedir?
Nüvem Saç Losyonu’nun etkisi kişinin yaşına, yaşam biçimine, metabolizma hızına, beslenme alışkanlıklarına, genetik özelliklerine, yaşadığı çevresel şartlara, ürünü doğru ve düzenli kullanmasına bağlı olarak 3 ile 6 ay arasında değişmektedir.

Nüvem Saç Losyonu’nu devamlı kullanılmalı mıdır?
Saç dökülmesi vücutta süregelen biyokimyasal bir reaksiyonun sonucu olarak ortaya çıktığı için, hedeflenen sonuca ulaşıldıktan sonra da, haftada 1-2 kez uygulanması önerilir.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra Nüvem Saç Losyonu kullanılabilir mi?
Saç ekimi sonrasında, saçlı derinin tamamen iyileşmesini takiben kullanılabilinir.

Nüvem Saç Losyonunu nasıl kullanmalıyım?
Nüvem Saç Losyonu'nun içeriğindeki etken maddelerin saç folikülüne ulaşabilmesi için temiz saçlı deriye uygulanmalıdır. Sebum ve toz parçacıkları folikül ağzından etken madde geçişini engeller. Bu temizliğin Nüvem Besleyici Sabun veya saç yapınıza uygun Nüvem Şampuanı ile yapılması etken madde geçişini arttırmaktadır. Uygulamanın gece yapılması Nüvem Saç Losyonu'nun etkinliğini arttırır.
Nüvem Besleyici Sabun veya Nüvem Saç Şampuanı ile yıkanan nemli saç derisine, özellikle saç dökülmesinin yoğun olduğu bölgeye 1 cm uzaktan 2-3 defa püskürtülerek masaj yapılması önerilir.

Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.