Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Organicare Organic Baby Shampoo 250ml


Ürün kodu: #10394
Son kullanma tarihi:

Tüm Organicum Ürünleri

TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN İLK ORGANİK BEBEK ŞAMPUANI

  % 0 İNDİRİMLİ 
33,00 TL 33,00 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 6.50 TL
Organicare Organic Baby Shampoo 250 ml

Türkiye'nin ilk ve tek %100 organik bebek şampuanı

NEDEN ORGANİCARE BABY

Organicare Türkiye de üretilen ilk Organik Bebek Şampuanıdır. Bebeğinizin saçına ve vücuduna güvenle kullanabileceğiniz doğal bir bakım ürünüdür.

Uluslararası sertifikasyon firması ICEA tarafından %100 organik olduğu sertifika ile belgelenmiştir.

Zararlı ve tahriş edici hiçbir sentetik içermeyen organik formülü ile diğer bebek bakım ürünlerinden ayrılır.

Organicare Baby, bebeğinizin narin tenini ve yumuşak saçını güvenle temizler, nemlendirir ve korur.

İçeriğindeki organik susam, organik üzüm çekirdeği, organik lavanta, organik aloe vera, organik zeytin gibi bitkilerin doğal vitamin ve esansiyel yağları bebeğinizin cildini tahriş etmeden besler.

Bebeğinizin cildinin kurumasını önleyen ve nemlendiren buğday/yulaf/soya proteinleri ile zenginleştirilmiştir.

SAF VE GÜVENLİ

Bebekler biyolojik olarak eşsizdir. Bağışıklık sistemleri henüz olgunlaşmamış olduğundan anne sütü ile beslenerek gelişirken zararlı dış etkilerden de korunmaları gerekir.
Organicare bebeğinizin toksik kimyasallarla temas etmeden sağlıkla ve güvenle büyümesi için geliştirildi.

Bu ürün, bebeğiniz büyürken hormonal dengesine etki eden, hücrelerinde toksik birikime yol açan, genetik iz bırakan, yıllarca vücudundan atılmadan kalabilen her türlü kimyasaldan arındırılmış organik bir formülle üretildi.

Organicare çocuklarımıza en saf ve arındırılmış biyolojik ortamı sunarken onların sağlıkla ve hastalıklara karşı dirençle gelişmelerini destekler.

Organicare Baby de kullanılmayan kimyasallar :

İngiliz Sağlık Bakanlığı ve ABD de FDA adlı tüketici sağlığını koruma kuruluşu gibi devlet kurumları her yıl kozmetiklerde kullanılmaması gereken zararlı sentetiklerin bir listesini yayınlıyor. Bu listede yer alan ve Organicare Baby de kullanılmayan kimyasallar:

Paraben : Tüm kozmetik ürünlerinde koruyucu-bakteri öldürücü olarak kullanılırlar. Vücutta östrojen hormonunu taklit eden bir yapı içerisinde biriktiğinden çocuk ve gençlerde genital bozukluklara, yaş ilerlediğinde ise kansere yol açabilmektedir.

Sodium Lauryl Sulphate (SLS ve SLES): Yüzey aktif köpüren maddedir. Ciltte ve gözde tahrişe neden olarak cildin yağ dengesini bozabildiği ve bağışıklık sistemini etkilediği bilinmektedir.

Silikon: Cildin ve saçın yumuşak ve canlı görünmesi için kişisel bakım ürünlerinde kullanılır. Cildi kaplayarak hava ile temasını engellerler. Bu yüzden sivilce ve pullanmalara neden olabilmektedir.

Renklendiriciler: Sentetik renklendiriciler petrol ve türevlerinden, kömür katranından elde edilmektedir. Çoğunluğu ağır metal tuzları ihtiva ettiklerinden deri altında toksik birikime neden olurlar. Deride alerji ve kaşıntı yaratabilir.

Sentetik koku vericiler: Petrol ve türevlerinden oluşan çoğunlukla benzol bazlıdırlar. Deri altında toksik birikime neden olurken, astım ve alerjileri tetikledikleri bilinmektedir.

Sentetik kıvam vericiler: Sentetik kimyasallarla birlikte yüksek oranda sodyum klorür (tuz) ve türevleri kullanılarak kıvam arttırılır. Aşırı oranlarda kullanılan bu tuzlar ciltte tahrişe, alerji ve döküntülere neden olur.

İLK GÜNDEN TAM KORUMA

Çocuklar 6 yaşına gelinceye kadar toksik kimyasalların zararlı etkilerine çok açık olurlar.

Sinir sistemi ve beynin gelişiminde ilk 3 yaş özellikle önemlidir. Organik sertifikalı bitki özleri ve yağlarının yanısıra Organik Kozmetik Yönetmeliği nin onayladığı bileşenlerle hazırlanan Organicare Baby bebeğinizi ve çocuğunuzu ilk günden itibaren tam korumaya alır.

Organik hayat tarzını benimseyen veya alerjen ve hassas bünyeye sahip yetişkinler içinde ideal bir üründür.

Rengini içerdiği bitkisel özlerden alır. Sentetik ve tahriş edici hiçbir renklendirici, koku verici, ekstrakt, silikon, paraben, kıvam arttırıcı, SLS ve SLES içermez.

Organik formülü bebeğinizin tenine olduğu kadar çevreye de duyarlıdır.

Çevre etiketine sahip esansiyel yağlar içerir. (Ecolabel-Avrupa Çevre Birliği Etiketi)
Dermatolojik olarak test edilmiştir.
Hipoalerjeniktir.
pH değeri bebeğinizin cildi ile uyumludur.
Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. (Cruelty free product)

TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN İLK ORGANİK BEBEK ŞAMPUANI

Organicare Uluslararası sertifikasyon firması ICEA tarafından %100 organik olduğu sertifika ile belgelenmiştir.

ICEA tarafından düzenlenen sertifikasyon, tüketicilerin düşük çevresel etkiye sahip ve üzerinde açık, doğru ve ayrıntılı bilgiler olan güvenli vücut-bakım ürünlerini seçmelerine olanak sağlar.
Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.