Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Pregnacare Çatlak Kremi 100 ml

2 yorum | 4,00 puan

Ürün kodu: #7547
Son kullanma tarihi:

Tüm Pregnacare Ürünleri

HAMİLELİK DÖNEMİ VE DIŞINDA KULLANILABİLEN DOĞAL ÇATLAK ÖNLEYİCİ KREM

Bu ürünle birlikte 0,49 kozmipara hediye!
  % 0 İNDİRİMLİ 
49,00 TL 49,00 TL
Stok durumu: Tükendi
  Bu üründe kargo 6.50 TL

PREGNACARE ÇATLAK ÖNLEYİCİ KREM 100 ml

HAMİLELİK DÖNEMİ VE DIŞINDA KULLANILABİLEN DOĞAL ÇATLAK ÖNLEYİCİ KREM

ÇATLAKLAR (STRİA) NEDEN OLUŞUR?
Cildiniz hamilelik sırasında, büyüyen bebeğinizle uyum sağlayabilmek için, alt dermal tabakasındaki kollajen ve elastin liflere zarar verebilecek şekilde hızla gerilir.
Tıbbi adı ‘Stariae Gradvidarum' olan çatlaklar da cildin kilo artışı sonucu aşırı gerilmesi nedeniyle oluşurlar. Karın bölgesi, kalça ve göğüs kısmında ortaya çıkarlar. Bu gerilme deride önemli değişikliklere sebep olur. Dokular incelir ve hassaslaşır.
Anneler için doğumdan sonra eski görüntü ve şekillerine kavuşmak her zaman önemli olmuştur. Yapılan araştırmalar, anne adaylarının hamilelik dönemi boyunca ‘çatlak oluşumu'nu büyük risk olarak gördüklerini ortaya koyuyor. Bu nedenle, hamilelerin dönem boyunca ciltlerine her zamankinden daha fazla özen göstermeleri gerekiyor.

Pregnacare® Krem hamilelik sırasında gerilmiş cildi koruyup nemlendirmek için bitkisel ekstreler ve C & E vitaminleriyle formüllendirilmiştir. Hamilelik sonrasında da cildin esnek kalmasına yardımcı olur. Düzenli kullanım ile cilt daha yumuşak ve pürüzsüz olur.

• İçeriğinde bulunan etkin maddeler; 

Calendula, Aloe vera doğal bitki ekstreleri ve Evening Primrose yağı: Genişlemiş cildi pürüzsüzleştirmeye ve korumaya yardım eder.

D-panthenol & C Vitamini: Cilde elastikiyet ve dayanıklılık kazandıran kollajen üretimini tetiklerler.

Doğal E Vitamini: Cildin dermal tabakasını besler ve korur.

Doğal karotenoidler karışımı: Cildin sağlığını muhafaza etmesini sağlayan antioksidan özellikli besleyicilerdir.

• Pregnacare krem, dermatolojik olarak test edilmiştir ve hayvanlar üzerinde test edilmeden geliştirilmiştir. Yapay boya maddeleri ve koruyucular içermez.

HAMİLELİĞİN HANGİ DÖNEMİNDEN İTİBAREN KULLANILMALIDIR?
Cildin gerilmeye başladığı dönem olan hamileliğin ilk trimesteriyle birlikte (özellikle 3. aydan itibaren) kullanılabilir. Böylece, yakın zamanda oluşabilecek potansiyel gerilme izlerinin oluşması azalacaktır. Çatlaklar oluştuktan sonra tedavi her zaman daha zor olacaktır.
Hamilelikten sonra, büzülen cilt eski yumuşaklığını kaybeder. Pregnacare krem, doğum sonrasında da cildin yumuşamasına yardımcı olmak için kullanılmaya devam edilmelidir.

KULLANIM ŞEKLİ
Karın, kalça, basen ve göğüs bölgesine, (meme başı hariç)
uygulanır. Cildi nemlendirerek esnek kalmasına, hamilelik esnasında ve sonrasında oluşabilecek çatlakların giderilmesine yardımcı olur.

Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.