Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Prozinc Summer Time Shampoo 300ml


Ürün kodu: #19505
Son kullanma tarihi:

Tüm Prozinc Ürünleri

Güneşe maruz kalan saçlar için bakım şampuanı

Bu ürünle birlikte 0,22 kozmipara hediye!
  % 42 İNDİRİMLİ 
38,00 TL 22,00 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 6.50 TL
Prozinc Summer Time Shampoo 300ml

Yazın saçlar neden yıpranır?

• Deniz suyu veya klorlu su, saçların dış kılıfını(kutikula) genişleterek saçı kalınlaştırır, matlaştırır, kurutur ve boyalı saçın rengini bozar. 
• Deniz suyu veya klorlu su içerisindeki tuz veya diğer kimyasallar saçın yapısını olumsuz etkiler.
• Saçın su ile sürekli temas halinde olması saçın keratin yapısı bozulur.

Yazın saç rengi neden açılır?

Deriye ve saça rengini veren melanin, güneşin UV ışınlarına karşıduyarlıdır. Deri, UV ışınlarına karşı melanosit denilen derinin bazı hücreleri tarafından sentezleniyor. Melanin miktarındaki artış veya melanositlerin artışları ile cildimizde veya saçımızda bazı renk değişiklikleri ortaya çıkıyor. UV ışınları ise saç boyasından dolayı hassaslaşmış olan saçın protein yapısını bozar.

Güneş,
*Saçları ve saç derisini kurutur, yakar.
*Saçları zayıflatır.
* Saçları donuklaştırır, parlaklığını azaltır.
*Saçın rengini soldurur.
*Saçta kırılmalar meydana getirir
*Saçı tahriş eder.

Kullanım Şekli:
Prozinc Summer Time Şampuanı, avuç içine yeterli miktarda döktükten sonra, ıslak saça dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın ve köpürtün.Saçlarınızı 2-3 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.Tüm saç tipleri için uygundur.

Renklendirici, Alkol ve Parabeniçermez.

Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.