Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Retardex Genital Hijyenik Temizleme Mendili


Ürün kodu: #8064
Son kullanma tarihi:

Tüm Retardex Ürünleri

Günlük hayatınızda,hijyene ve temizliğe ihtiyaç duyduğunuz anlarda...

  % 0 İNDİRİMLİ 
5,50 TL 5,50 TL
Stok durumu: Tükendi
  Bu üründe kargo 6.50 TL

Retardex Genital Hijyenik Temizleme Mendili

iNTiMATE MENDiLLER
Günlük hayatınızda,hijyene ve temizliğe ihtiyaç duyduğunuz anlarda, özellikle genital bölgelerin hijyen ve temizliğinde, hassas PH 4,5 dengesi ile dış ortamdan gelebilecek enfeksiyonlara ve bakterilere karşı sizi korurken, özel formülü, içerdiği Microencapsulated VitaminE ve hoş kokusu ile,istediğiniz hijyeni,temizliği veren ve kötü kokulardan da uzak kalmanızı sağlayan Retardex intimate mendilleri özellikle bayanların vazgeçemeyeceği bir üründür.

Genital bölgenin temizliğindeki yanlışlar, doğurganlığı da tehlikeye atabilir.
“Temizlik, kadın hastalıklarının önlenmesinde en önemli etkenlerin başında geliyor” diyen Doç. Dr. Ümit Türsen, “bilinçsiz uygulamalar enfeksiyona zemin hazırlayarak sağlık sorunu yaratabilir” uyarısında bulundu.

Doç. Dr. Ümit Türsen, kadın genital bölgesinin temizliği konusunda duyarlı olunması gerektiğini, aksi halde başta enfeksiyon ve mantar olmak üzere çeşitli rahatsızlıkların oluşabileceğini, bunun da önemli sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirtti.
Yoğun alkolle silme gibi bilinçsiz uygulamalar enfeksiyona zemin hazırlar.
Temizlik maddesiyle hijyen ortamı sağlamaya çalışırken genital pH düzeyinin bozulabilir ve başta egzama olmak üzere çeşitli sorunlara yol açar.
Genital bölge için özel üretilmiş temizlik ürünlerini kullanmak gerekir. Ancak bu maddelerin kullanımında abartıya kaçmak da başka rahatsızlıklara yol açabilir.
Genital temizlik ürünlerin periyodik aralıklarla kullanılması doğrudur.

Doç. Dr. Türsen, genital bölge temizliğinin sağlanmaması halinde zaman zaman doğurganlığı bile etkileyen sorunların yaşanabileceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bu sorun, ne yazık ki halkımız tarafından pek bilinmiyor. Oysa ki bu konuda Avrupa ülkelerinde genital bölgeye özel, havludan bezlere kadar ciddi bir yatırım yapılıyor. Kadınlarda hijyenin sağlanmamasına bağlı yaşanması muhtemel sorunları bildikleri için önem gösteriyor. Ülkemizde de yeni yeni yatırımlar yapılmaya başlandı.”
Bu arada, genital temizlik bezinin, çok kısa sürede Türkiye’de de üretilmeye başlanacağı bildirildi.

# İçinde 15 adet var.
# Temizleyici mendiller
# Vajinal bölgenin temizliği için özel olarak üretilen pratik kullanımlı mendilleri çantanızdan ayıramayacaksınız.
# İçerisinde 15 adet mendil bulunmaktadır.
# Jinekolog tarafından test edilmiştir.

Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.