Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Sebamed Anti-Stretch Mark Çatlak Kremi 200 ml


Ürün kodu: #18106
Son kullanma tarihi:

Tüm Sebamed Ürünleri

Hamilelik - Obezite - Ergenlik - Vücut Geliştirme

  % 0 İNDİRİMLİ 
69,90 TL 69,90 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 6.50 TL
Sebamed Anti Stretch Mark Çatlak Kremi 200 ml
 
Hamilelik - Obezite - Ergenlik - Vücut Geliştirme

Üç Etkili Yumuşak Formulü

    Çatlakların oluşumunu önler
    Mevcut çatlakların giderilmesine yardımcı olur
    Bağ dokularının yenilenmesine destek olur

Aşırı veya hızlı hacim değişiklikleri, fibroblastları kapasitelerinin çok üstünde çalışmaya zorlayarak ekstra elastin, kollajen ve glukosaminoglukan üretmelerinin gerektirir.
Vücut hacminin genişlemesi, cildin bağ dokularına baskı yapar. Cildimiz bu duruma, dermisteki  fibroblastlerin kollajen üretimini çoğaltarak ve bu şekilde bağ dokularının yapısal bütünlüğünü koruyup cildin elastikiyetini artırarak yanıt verir.  Bu mekanizma gereğinden daha yoğun çalışırsa, dokular arasında yırtıklar oluşur ve bu da cilt üzerinde çatlakların oluşmasına yol açar.

Kollajen üretimini desteklemek, yeni çatlakların oluşumunu engellemek açısından çok kesin bir koşuldur. Bu aynı zamanda dermisteki kollajen ağının bütünlüğünü sağlayarak var olan çatlakların giderilmesine de yardımcı olur.
Sebamed Çatlak Giderici Krem, bağ dokularının adaptasyonunu sağlayan benzersiz Centella Asiatica ( Kaplan Otu) ekstresi ile peptitlerin karışımından oluşur.

Centella Asiatica  (KAPLAN OTU)

Bu ekstre özellikle Hindistan ve Endonezyada cilt hastalıklarının tedavisinde yara iyileştirici bir madde olarak çok uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Bir efsaneye göre, yaralanmış Bengal kaplanları, bilinçsizci gidip bu bitkiyi ararlar, yaralarını iyileştirmek için bu bitkiye sürtünüp, bu otu yerlermiş. Bu nedenle bu bitkinin bir diğer adı da KAPLAN OTU'dur. 3000 yıl önce bu tropikal bitki Asya ve Afrika geleneksel ve ayurvedik tıbbında yerini almıştır. Son yıllarda Avrupada yapılan araştırmalar bu bitkinin iyileştirici ve hücreleri yenileyici özelliğini ortaya çıkarmıştır. Günümüzde bu etken madde; vücut şekillendirici, elastikiyet arttırıcı, çatlak, kırışıklık giderici ve selülitlere karşı üretilen yüksek kalitedeki kozmetik ürünlerinde güvenle kullanılmaktadır.

Etkileri:

Kolajen sentezinin ve parçalanma hızının artışı
Yaralanmış dokunun hipertropik oluşumunun ve keratin hücrelerinin kopyalanmasının inhibe edilmesi

Faydaları:
 
    ÇATLAKLARI AZALTMA
    VÜCUT ŞEKİLLENDİRME
    YENİ HÜCRE YAPILANMASI
    CİLDİ RAHATLATMA
    CİLDİ SIKILAŞTIRMA

Peptidler:

Bağ doku matriks proteinlerinin parçaları olan kollajen, elastin ve fibrinoktin hücrelerinin çok önceden beri , yara iyileştirme ve hücre yenilenmesinde kullanıldığı bilinmektedir. Fibroblast dokular tarafından yeni bağ doku matrikslerinin oluşturulmasında peptidler, iletken bir rol üstlenirler. Cilde nüfuz eden iletken peptidler, yeni matrikslerin sentezi sonucu; hacim değişiminden etkilenmiş ve çatlak oluşumunu muhtemel olan cildin artan beklentisini karşılar.

Avokado Yağı:

    Anti oksidan vitaminlerin ve koruyucu, nemlendirici lipitlerin en temel kaynağıdır.
    Etkili cilt bakımı sağlar
    Yüzeydeki cilt katmanlarının korunmasını sağlar

Shea Yağı:

    Ortalama vücut ısısına en yakın erime derecesine sahiptir (32 C)
    Cilt için çok gerekli olan Amyrin ve Sterin gibi bileşenleri yüksek oranda içermektedir.
    Linoleic asit gibi doymamış yağ asitleri içerir
    Anti enflamatuar etki sağlar.

Endikasyonları:

    Hamilelikte ve sonrasında göğüslerde, karın, kalça ve baldırlarda oluşması muhtemel çatlakların giderilmesinde
    Obezite, diyet ve stres sonucu hızlı kilo alıp verme dolayısıyla oluşan çatlakların tedavisi ve oluşumunun önlenmesinde
    Ergenlik döneminde hızlı büyüme sonucu oluşan çatlaklarda
    Kas geliştirme sürecinde , vücut hacmi değişimi nedeniyle oluşan çatlaklarda
    İnceltme, liposuction, mezoterapi, göğüs küçültme ve büyütme ameliyatları gibi medikal ve klinik tedaviler sonucu oluşan çatlakların önlenmesine yardımcı olur.


Hasta Değerlendirmesi:
Çatlaklara Karşı Etkinliği:


    Kullananların %93' ü kullanımdan sonra ciltte bıraktığı his, elastikiyete etkisi, ürünün kıvamı ve kokusunu mükemmel, %7'si iyi olarak değerlendirmiştir
    Kullananların %97'si kremin emilimi ve ekonomik kullanımı mükemmel, %3'ü ise iyi olarak değerlendirmiştir.
    Kullananların %100'ü cilt bakım etkinliğini ve cilt toleransını mükemmel olarak değerlendirmiştir.
Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.