Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Similac Neosure Prematüre Bebek Maması 370gr


Ürün kodu: #19642
Son kullanma tarihi:

Tüm Similac Ürünleri

  % 0 İNDİRİMLİ 
41,00 TL 41,00 TL
Stok durumu: Eczanemizde | Bu üründe tedarik süresi 1-2 iş günüdür.
  Bu üründe kargo 4.90 TL
Similac Neosure Prematüre Bebek Maması 370gr

Önemli Not: Anne sütü bebekler için en iyisidir ve bebeklik çağı boyunca mümkün olduğunca anne sütü verilmelidir.

Hazırlanışı

-Mamayı hazırlamakta kullanılacak bütün malzemeyi, biberon şişesini, emziğini ve kapağını sabunla iyice yıkayınız.
-İyice duruladıktan sonra hepsini 5 dakika kaynatınız.
-Mamayı hazırlayacağınız tezgahı temizleyiniz.
-Ayrı bir kapta, mamayı hazırlayacağınız suyu 5 dakika kaynatınız ve ılımaya bırakınız.
-Aşağıdaki tabloda belirtilen miktardaki daha önceden kaynatılmış ılık suyu, steril edilmiş biberona koyunuz.
-Ölçeği kutunun içine sokup, doldurunuz ve temiz bir bıçak kenarı ile ölçekteki tozun seviyesini düzeltiniz.
-Biberondaki her 60 ml su için 1 ölçek Similac NeoSure ekleyiniz. (Similac NeoSure'u ölçmek için sadece kutunun içindeki ölçek kullanılmalıdır.)
-Toz tamamen çözünene kadar biberonu çalkayınız ve vücut ısısına (yaklaşık 37°C) kadar soğuduktan sonra bebeğinizi besleyiniz.

UYARI: Mamayı hazırlamak veya ısıtmak için hiç bir zaman mikrodalga fırın kullanmayınız. Ciddi yanıklara sebep olabilir.
NOT: SIMILAC NEOSURE, kaşık ile ve diğer katı gıdalar ile karıştırılarak bebeğe verilebilir.

Saklama Koşulları

Açılmamış kutuyu normal oda koşullarında muhafaza ediniz. Kutunun altında yer alan son tüketim tarihinden önce kullanınız. Açılmış kutuyu kapalı olarak kuru ve serin bir yerde saklayınız ve 3 hafta içinde tüketiniz. Açılmış kutular buzdolabında saklanmamalıdır.

Hazırlanmış Similac saklanacaksa, üzeri kapatılmış olarak buzdolabında (2 C - 4 C) saklanmalı ve 24 saat içinde tüketilmelidir. Similac oda sıcaklığında bir saat içerisinde tüketilmeli, bir saat içerisinde tüketilmeyen mama atılmalıdır.

TAVSİYE EDİLEN BESLENME TABLOSU*

Bebeğin Yaklaşık Kilosu1        Biberon Mamanın Hazırlanması                                24 Saat İçindeki Mama Adedi
                                                      Ilık Su (ml)             Ölçek Sayısı                  
 < 3.6 kg                                              60                            1                                                      8-10'a kadar
 3.6-5 kg                                              120                          2                                                      6-7
 5-8 kg                                                 180                          3                                                      5-6
 > 8 kg**                                             180                          3                                                      4-5

1 ölçek yaklaşık 9.78 g toz alır.

*Tavsiye edilen beslenme tablosu ortalama beslenme ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olup bebeğinizin beslenme ihtiyacı ile uygunluk göstermeyebilir. Tabloyu kullanmadan önce doktorunuza danışınız ve doktorunuz tarafından belirtildiği şekilde kullanınız.

**Bebeğinizin diğer katı gıdaları tükettiği varsayılmaktadır.

Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.