Mutlu Yıllar
KATEGORİLER
  TÜKENDİ  

Skinceuticals Retinol 0.5 Cream 30ml


Ürün kodu: #21238
Son kullanma tarihi:

Tüm Skinceuticals Ürünleri

0.5% oranında saf retinol içeren onarıcı gece bakım kremi.

  % 0 İNDİRİMLİ 
339,00 TL 339,00 TL
Stok durumu: Tükendi
  Bu üründe kargo bedava!

Skinceuticals Retinol 0.5 Cream 30ml

Retinol 0.5, 0.5%oranında saf retinol içerir. Hassas ciltlerde kullanıma

Retinol 0.3 ile başlanması önerilir.İnce çizgi, kırışıklık, yaşlılık ve güneş lekelerinin görünümünü azaltır

Retinol emilimini optimum düzeyde dengeleyerek retinol kullanımına bağlı iritasyonu en aza indirger

Hedef bölgeye maksimum oranda retinolun ulaşmasını garantiler

Kullanım Şekli

 Hassas ciltlerde kullanıma Retinol 0.3 ile başlanması önerilir. Gece temiz cilde bezelye büyüklüğünde Retinol 0.3 veya 0.5 uygulayabilirsiniz.İlk kullanımlarda cilt toleransının az olması sebebiyle haftada 1 veya 2 defa uygulanması tavsiye edilir. Kullanımdan sonra ciltte olabilecek soyulma normaldir ve zamanla azalacaktır; ancak kaşınma ve eritem mevcutsa lütfen doktorunuza danışınız. Göz ve göz çevresiyle temasından kaçınınız. Maksimum etki için SkinCeuticals Retinol 0.3 veya 0.5’i uyguladığınız gece herhangi bir nemlendirici veya düzeltici ürünü kullanmak için en az 30 dakika bekleyiniz

Retinol kullanımı ışığa duyarlılığı arttıracağından günlük cilt bakım rutininizin bir parçasıysa mutlaka geniş spekturumlu bir güneş koruması kullanılmalıdır.

Önlem olarak retinollü ürünler hamile veya yakın gelecekte hamile kalmayı düşünen kadınlar tarafından kullanılmamalıdır. Topikal retinolün fetüs gelişimi üzerinde herhangi bir negatif etkisi olduğunda dair bir rapor olmasa da retinoik asitle ilişkili bazı problemler raporlanmıştır.

Gece;

TEMIZLEME & TONIKLEME

RETINOL 0.5 ILE DÜZELTME

NEMLENDIRME

Önemli Bilgilendirme: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, yayımladığı Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine istinaden dermokozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Dermokozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Bu sebeple, sitemizde yer alan açıklamalar, üretici veya ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımamaktadır.